Interview pro Dom$ty

31. srpna 2013 v 11:30 | V. Montevecchi |  Rozhovory
Ahojka lidičky!

V tomto týdnu jsem byla oslovena talentovanou blogerkou Dom$ty, zda bych pro ni a její blog neudělala rozhovor... Takže, jestli Vás mé odpovědi zajímají, čtěte tento článek dál ;).

Přeji příjemnou zábavu a slunečné, i když poslední, dny prázdninové :)
S láskou Vaše V. Montevecchi

Rozhovor s Valentinou Montevecchi

Tak a máte zde slíbený rozhovor. Jako první jsem si vybrala jednu mou kamarádku, která napsala skvělou dobrodružnou knihu. O čem kniha je a kdo je Valentina? Přečti si rozhovor a dozvíš se víc!

1.Mohla bys ve zkratce říct, o čem je tvá knížka?
Má kniha vypráví příběh o 22 letém mladíkovi Jorfeovi, který se jednoho dne rozhodne neuposlechnout otcův zákaz a vydává se na moře za dobrodružstvím, po kterém od malička toužil. Avšak jeho odchod neproběhne tak hladce - začínají se s ním dít podivné věci, provází ho podivná věštba a setkává se s kapitánem, kolem nějž je rovněž spoustu otázek. Avšak na řešení záhad mladý hrdina nezůstává sám. Na palubě lodi Rebarunda jej provází věrný pes, nerozdělitelná skupina přátel a neposedná trojice chlapců. Otázkou však zůstává, zda dokáže Jorfeus a jeho přátelé rozluštit záhady? Kdo je ve skutečnosti kapitán John de Loira? Kdo je pronásleduje? Mají snad na palubě zrádce? A ví Jorfeus doopravdy vše o své rodině? To vše se dočtete v mé prvotině: v prvním dílu série Kniha světů s podtitulem Utajený svět! Takže milovníci dobrodružství, tajemna, fantasy, čar a legrací, pořiďte si tuto knihu! Věřím, že nebudete litovat!

2. Kdo tě inspiroval ?
Kdo mě inspiroval? Na to je těžké odpovědět. Anotace knihy říká, že je příběh na principu Pirátů z Karibiku, ale popravdě, jediné spojení mezi tímto filmem a dějem knihy je ten, že se oba příběhy odehrávají na moři. Tím celá spojitost končí. Ale abych se vrátila k otázce… Dalo by se říci, že mě inspirovalo mnoho životů žijících lidí (úsměv). Každá postava se plus mínus podobá lidem, které znám = postavy mají reálný základ. Třeba jednou z mých oblíbených postav je rošťácký sirotek Dido, pro kterého jsem charakter čerpala od mého mladšího bratra. Stejně tak klukoviny, které chlapci provádí mají více méně reálný základ. Pro vlastnosti a lumpárny Jorfeového psího přítele Tala jsem shromáždila zážitky s našimi třemi psi atd. A právě proto, že můžu dát postavám duši, mě baví psát.

image
Začínající autorka na předkřestu své první knížky Utajený svět.

3.Máš nějakou oblíbenou spisovatelku?Ano, a dokonce dvě: je to Lynn Flewellingová a Alexandra Benedictová+Doreen Virtue. Ale mými vzory jsou především Christopher Paolini, autor Odkazu dračích jezdců; a Alexandr Dumas - především miluji Bídníky(někdy vycházející pod názvem Ubožáci).

4.Jaké knížky čteš ty sama nejraději?
Tak v první řadě je to především fantasy literatura. Knihy jako třeba Odkaz dračích jezdců, Noční běžci, Strážci času, atd. Nadále historická literatura: Bídníci, Oliver Twist, Kapitán Jack Aubrey a Dr. Maturin, apod.A jako každá holka mám ráda i romantickou literaturu (úsměv).A vím, že se teď rozmohla především upírská tématika, které vůbec neholduji… jsem takový její opak (úsměv). Ráda čtu příběhy lidí, kteří se setkali s anděli - především dobrými knihami jsou Setkaní s anděly od Doreen Virtue a další její knihy, takže ji zpětně přidávám mezi své oblíbené autorky (úsměv).

5.Bude i pokračovaní?
To je těžší odpověď. Já v plánu mám 5dílnou sérii Knihy světů - 2.díl mám již 2 roky dopsaný a třetí píši, ale zda se knihy někdy dočkají vydání, to je věc druhá… Ještě mezitím co píši 3.díl píši zároveň knihu, která má historický podklad.

image
Valentina alias Ája na výletě v Zlínské ZOO Lešná.

6. Zmínila ses o další knize. Můžeš nám říct, o čem má být?
Kniha vypovídá příběh, který se ve skutečnosti doopravdy stal. Dozvěděla jsem se ji z jedné regrese člověka, který mi je strašně blízký a příběh mě natolik nadchl, že jsem si řekla, že se ho pokusím napsat. Ale to jsem ještě netušila, že to bude tolik obtížné (smích). Už jsem kvůli tomu dokonce psala do Bristolského archívu, neboť děj se má odehrávat právě kolem anglického městečka Bristol v roce 1621. A příběh je o mladé dívce z měšťácké rodiny, které život zrovna dvakrát nepřeje. Je jí 25 let a je doposud neprovdaná, což v té době nebylo příliš pro ženu pozitivní, a tak se nemůžeme divit, že ji otec chce provdat. Ale od doby, co hlavní hrdince byl představen budoucí manžel, začnou se dít podivné věci. Dívka se stane cílem útoku a nejen pyšné společnosti… Je obviněna z vraždy… A jak to celé dopadne? O tom si budete moci snad přečíst v mé budoucí knize (mrknutí).

7. Chtěla bys svou knihu zfilmovat?
Hmm… vyhlídka je to lákavá, ale vždy jsou tady 2 možnosti, které se k filmu váží: a) film je dnešní společností oblíbenější než četba, takže by to pro knihu bylo pozitivní … ale je tu i varianta b) někdy film nedokáže zachytit příběh knihy a někteří režiséři příběh natolik zkrátí, že děj ztratí úplně (např. Eragon :D) Ale pokud se najde režisér, který by chtěl příběh zfilmovat, tak za pokus by to určitě stálo!

image

8. A mám tu otázku na tělo. Co ty a mořská nemoc? Zažila jsi někdy jsi ji někdy ?
:D Tak na lodi jsem byla jednou v životě, ale mohu říci, že já osobně bych se asi plavit nemohla. Při plavbě mi blbě sice nebylo, ale když loď kotvila a houpala se na vlnách, zrovna dobře mi nebylo :D Vždyť ani nesnáším houpání na houpačce :D Takže kdyby přišla nějaká bouře, asi bych krmila rybičky :D X)

image

A na závěr….co na sebe Valentina alias Ája práskla ?
*znamení: kozoroh
*optika: nosím brýle :) jako správná spisovatelka ;) :D
*sourozenci: mladší bratr a sestra
*zvíře: máme doma 3 fenky, papouška, králíka a kocoura
*oblíbené místo: Chorvatsko
*oblíbené jídlo: italské jídla
*oblíbený pořad: Partička (slovenská)
*kam se chci podívat: anglie, skotsko
*kam se chci často vracet: Chorvatsko
*názor: prázdniny: Nejfantastičtější věc, kterou člověk kdy vymyslel :D
knihy: proč neutéct od reálného života a stavět vzdušné zámky… alespoň chvíli
televize: ztráta času
Pokud chceš o autorce a její knížce vedět víc, klikni na www.valentina-montevecchi.blog.cz Najdeš tady spoustu informací, obrázky, rozhovory, rady…mnoho mnoho ďalších věcí.
Jaký je váš názor ?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama