Ukázky - V zajetí minulosti

13. července 2015 v 11:29 | V. Montevecchi |  V zajetí minulosti

Ukázky: V zajetí minulosti

Obsah může obsahovat vulgarismy a nevhodné témata pro mladistvé!!!!

Bylo krásné, slunečné pozdní odpoledne. Ptáčci si zvesela prozpěvovali a létali nad hlavami obyvatel Portlandu. Jen málo kdo jim v tuto dobu ale věnoval pozornost. Každý spěchal do práce či zní a všude v ulicích velkého města to žilo.


Na semaforech stály zástupy lidí, kteří čekali, než jím naskočí zelená, aby mohli přejít přes frekventovanou silnici. Někde v dálce houkaly policejní a hasičské sirény a o blok dále se kmitla bílá barva nemocniční sanitky.
Ariel Varingtonová jen tak tak uskočila z cesty nějakému šílenci na kole, který jí na chodníku málem smetl.
"Dávej bacha!" zavolala za ním rozčileně, ale pak se zhluboka nadechla a vydechla. Alespoň, že si nerozlila otevřenou láhev s chlazenou vodou. Ve městě žila už přes pět let, ale přesto ráda vzpomínala na maloměsta a vesnice, kde bylo více přírody než betonu. Ale příroda a klid bylo tak jediné, na co chtěla vzpomínat. Vše ostatní z mysli vytěsnala.
S povzdechem si upravila culík se staženými dlouhými zrzavými vlasy, dala sluchátka zpět do uší a pro jistotu se rozhlédla na obě strany, než se rozeběhla k jihu města. Míjela spoustu tváří a nejeden pohled se za ní otáčel, ale nevěnovala tomu pozornost. Na pohledy byla zvyklá z práce. Alespoň že doby, kdy se bála každého, kdo jí míjel z o trochu bližší vzdálenosti, byly minulostí. (...)

*****

(...) "Víš moc dobře, kam sahají naše povinnosti. Sarah Regallis vlastní spoustu nemovitostí, které bychom potřebovali dostat pod naši správu..." Mluvil Philipe Loren a díval se z okna svým žraločím pohledem.
"Mluv za sebe Philipe, já s tím nemám nic společného." Zavrčel na něj Michael a potáhl si z cigarety.
"Zase mi tady smrdíš s tím laciným hnusem..." Utrousil Loren a otočil svůj pohled na muže, kterého si kdysi dávno, jako chlapce adoptoval. "Myslel jsem, že jsi chytřejší Miky. Správa jejího majetku přejde pod tvou advokaturu a tím si to trochu ulehčíme." Odmlčel se a zatvářil se, jako by pro něj měl překvapení. Tedy ono ve směs se tvářil stejně - jeho rty se občas pohnuly do úsměvu, ale ten k jeho očím prakticky nikdy nedosáhl.
"Naznačuješ mi snad, že mám na starou paní vybalit svůj rozkrok?!" Zeptal se Miky pobouřeně a Loren se na něj opět jenom ušklíbl a šoupl před něj tmavě hnědou složku.
"Ne ty pitomče!" Houkl. "Mám jisté eso v rukávu." Dodal a naznačil mu, aby složku otevřel. "Nebude tak moc těžké získat si starou Sarah na svou stranu."
Miky už tenhle jeho výraz znal. Byl to výraz vítěztví a ten nasadil Loren jenom tehdy, byl-li si naprosto jistý tím, že to "něco" má v kapse.
"Kdo to je?" Zeptal se, když otevřel složku a uvnitř byla fotka mladé hubené dívky s rezavými vlasy. Na fotografií jí mohlo být tak 15 let.
"Otoč na další stranu." Michael to udělal a tam byla fotografie téže dívky, ale už v dospělosti. Miky přivřel oči a podíval se dolů, na její jméno. Přečetl si ho a podíval se na svého strýce, jak jej oslovoval pouze v určité společnosti.
"Je to Sařina vnučka, hledaná, nikdy nenalezená a hlavně, tramtadadá," jeho rty se spokojeně zkroutily v bez emoční, monotónní fanfáře, "dědička celého majetku Regallis!"
"Takže mám sbalit vnučku staré madam, ačkoliv o sobě ty dvě vůbec neví? Jsi blázen, Philipe, jestli si myslíš, že ti tohle projde!" Jenomže on se jen ušklíbl.
"Myslel jsem, že jsem vychoval chytřejšího a mazanějšího člověka." Odfrkl si muž v letech a opřel se dlaněmi o pracovní stůl. "Ty tu holku najdeš, zblbneš, nabídneš jí informace a mezi tím si s ní užiješ, protože ještě jsem nepoznal holku, co by ti nechtěla skočit do postele... A pak jako by náhodou zajistíš, aby se Sarah Regallis dozvěděla o své nalezené vnučce." (...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama